Razítkovací přístroj MINT

Napsal blog.forart.cz (») ve čtvrtek 4. 2. v kategorii MINT, přečteno: 564×
mint-hand.jpg

Jak už jistě víte, do rodiny našich plotrů přibyl nový strojek MINT. Není to stroj řezací, ale mašinka na výrobu vlastních, naprosto originálních razítek s neskutečně přesnými detaily.

1_23

Mint si můžete pořídit, i když nejste příznivci řezání na plotru. Má svůj vlastní program na návrh razítka, který je ke stáhnutí na přiloženém CD nebo volně ze stránek silhouetteamerica.com.

Jeho obrovskou výhodou je, že razítko máte hotové za pár minut, v teple domova, přesně takové jak vy chcete a naprosto originální. A to jsem ještě nezmínila, že v razítku můžete mít zakomponovánu vlastní fotografii!

Kdo máte plotr a pracujete v Silhouette studiu, bude vám verze pro Mint připadat podobná, jen bych řekla trochu zjednodušená.

 2_7

Na pravé straně obrazovky vidíte menu s možnými velikostmi razítek – tam si vyberete, jakou velikost razítka si hodláte vytvořit, a tato plocha se vám zobrazí.

Na horní liště vpravo je několik nástrojů na úpravu. Kromě možnosti použití všech fontů ve vašem počítači, stejně jako je tomu v klasickém SH studiu, je zde několik zajímavých vychytávek navíc.

 3_18

První z nich je možnost ořezu do vybraného tvaru, což se hodí právě při výběru části fotky, která bude na razítko použita. Potom možnost zalamování textu podle tvaru, který vám vyhovuje.

Můj první návrh osobního razítka vypadá takhle.

 4_6

Samozřejmě lze tvořit razítka jakákoliv a ke všem možným příležitostem. Tady jsem zkusila razítka svatební nebo Valentýnská.

5_6  

Není problém vytvořit si dnes tak populární razítka do diářů a planerů.

 6_6

Razítka firemní, gratulační, jen tak pro radost, symbolová, prostě možnosti jsou naprosto neomezené.

 7_5

Na výběr je několik velikostí, sad i jednotlivých razítek. Určitě se zpočátku vyplatí pořídit si nějakou sadu a pak už jen dokupovat příslušenství.

 8_7

Pokud jste s návrhem razítka spokojeni, kliknutím na ikonu Mint odešlete ke zpracování. Na obrazovce se vám objeví váš návrh zobrazený přímo na kapsli.  A zároveň se otočí do zrcadlené podoby, aby byl pak text po otisknutí čitelný.  No a za pár vteřin máte razítko hotové.

9_6

Princip kompletování razítka je následující – kapsli na výrobu vložíte do stroje a vyjede vám hotová plocha razítka. Tu nalepíte na přiloženou destičku příslušné velikost a ta pasuje do přiloženého dřevěného štočku, kam se zasune. Poté razítko napustíte přiloženými barevnými inkousty. To znamená, že se nejedná o klasické razítko, které namáčíte do razítkovacího polštářku, ale o razítko vytvořené z materiálu, který barvu nasákne a udrží na minimálně 50 kvalitních otisků. Pak razítko pokapete znovu inkousty a můžete směle tisknout dále.

 10_11

Razítko můžete mít jednobarevné, nebo můžete různé části napustit různými barvami. Každé víčko razítka má přiloženou samolepku, kam razítko otisknete, nalepíte na víčko a víte, jaké máte v obalu uloženo. Pokud už máte dřevěný štoček v daném rozměr, tzn. že již jste někdy zakoupily KIT materiál v příslušném rozměru, můžete dál jen pořizovat materiály bez něj, a podle potřeby jen razítka na štočku vyměňovat.

Doufám, že jsem vám pomohla se s Mintem alespoň zhruba seznámit a stanete se jeho nadšenými uživateli stejně tak jako my ve Forartu.

Přikládáme ještě galerii fotografií, jak jsme tvořili razítka na svatební veletrh.

11_312_2

Obrazek-4_6

Cena vašeho vlastního originálního razítka v rozměru 15*60mm 260Kč a každé další razítko v tomto rozměru za 130Kč.

 

13_214

Obrazek-3_8Cena vašeho vlastního originálního razítka v rozměru 45*90mm 560Kč a každé další razítko v tomto rozměru 280Kč.

Obrazek-2-2

zakoupi lze na forart.cz/MINT-razitka

Markéta Burešová

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a sedm