Návod - inspirace - vintage přání

Napsal blog.forart.cz (») ve středu 2. 4. 2014 v kategorii Návody - papír, přečteno: 1150×

Krásný den přeji, 

dnes vám představím první z prací, které ve spolupráci s námi, vytvořila šikovná Lenka Orálková. Lenka je majitelkou scrapbookového obchůdku Lena-art, má nadání nejen skvěle pracovat s papírem, ale zručně se ohání také jehlou.

Lenka ode mne dostala několik výřezů charakterizujících její styl a úkol vytvořit něco jiného, neokoukaného, co jsme na našem blogu ještě neviděli. Vintage styl je jí blízký a proto mne velmi potěšilo, že vzniklo takové krásné přání. 

Než se dostaneme k přání, mám pro vás tip jak si upravit pracovní plochu podle toho, co potřebujete řezat. Mnohdy se setkávám s otázkami právě jak nastavit plochu - její velikost, jak se správně trefit s obrázkem.

Nastavení plochy je velmi jednoduché, stačí kliknout vpravo nahoře na ikonu bílého čtverečku (nalevo od ikony nožíku) a dostanete se do následujícího menu.

Plocha1

Zde máte na výběr buď přednastavené velikosti jako 12x12 palců tedy na velký scrapbookový papír nebo A4, A5, letter, A6 a poslední je 6x7,5 palců tedy nastavení pro podložku na řezání razítek.

Pokud chcete ručně nastavovat plochu, tak přepište čísla, která vidíte výše v červeném kroužku, plocha se vám automaticky zmenší dle vašeho zadání. Čísla můžete jednoduše vymazat a napsat nová, ta vaše.

Zde jsem řezala motýlky a potřebovala jsem je umístit na papír 15x15cm. Ručně jsem si tedy změnila velikost plotchy a krásně jsem tak mohla umístit obrázky.

Plocha3

Další možné nastavení je zda chcete plochu naležato (LANDSCAPE) nebo nastojato (PORTRAIT) (laicky řečeno) tedy vertikálně nebo horizontálně. To se nastavuje například při výběru plochy velikosti A4.

Plocha2

A nyní se již podíváme na to, co vytvořila Lenka. Je to nádherné vintage přání. Pro toto přání využila rámeček design - 3 SQUARE HEART BACKGROUNDS a listy design - DAMASK LEAF. Pracovala s distress inkoustky, dekoračními listy a květinami, retro fotografií a samolepící kamínky. Přání je na základu přírodní barvy (KRAFT PAPER). Použila vzorovaný scrapbookový papír, který ozdobně prošila, vytvořila tím velmi zajímavý rámeček. Celé přání působí celistvě a velmi elegantně. Budu moc ráda, když mi napíšete jak se vám líbí. 

přeji prima den

Katka

008-2_2

001-2_2

004_2

006

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Tapeva z IP 81.90.164.*** | 2.4.2014 21:23
...to jedno slovo to vystihne dostatečně. :) Lenka má pro romantické téma cit a tohle jí jednoznačně káplo do noty, tudíž předvedla zas jedno ze svých ,,snadno" stvořených dokonalých přání.
Výseky jsou zajímavé, především vzor damaškových listů mě zaujal...


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a dvě