Návod - etikety na marmeládu a sirup

Napsal blog.forart.cz (») ve čtvrtek 12. 6. 2014 v kategorii Návody - speciální materiály, přečteno: 7809×

Jahody jsou  velmi oblíbeným ovocem a dá se říci, že také nejčastěji zpracovávaným do marmelád a džemů. Kdo by neměl rád na snídani čerstvé pečivo s domácí marmeládou. V tomto článku vám nepřinášíme recept, ale originální cedulky na marmeládu a také sirup. Jak postupovat při výrobě samolepek vám ukážeme krok za krokem.

Nejprve si prosím stáhněte silhouette soubor, který jsme pro vás připravili, stačí kliknout na níže uvedené odkazy

Etiketa marmeláda

Etiketa sirup

Pro výrobu etikety budeme pracovat s bílým potisknutelným samolepícím papírem a barevnou tiskárnou.

Po otevření souboru se vám objeví připravené etikety - jen je dát tisknout a řezat, ale než se do toho pustíte musíte ještě trochu něco nastavit, jelikož potisknutelný papír má jinou velikost než naše klasická A4. Je o trochu kratší na výšku má 27,5cm a je naopak širší než klasická A4. Šířka nás tolik netrápí, ale kdybychom nezměnili pracovní plochu dle délky papíru, tak by to mohlo napáchat neplechu. Takže prosím v nastavení plochy změňte výšku na 27,5cm.

Postup1_32

Pokud byste nechtěli tisknout etikety této velikosti stačí si jednotlivé etikety upravit. Vše je seskupeno do skupin a když zrušíte seskupení můžete změnit každou část etikety. Tato etiketa vznikla celá v Silhouette studiu a je tedy jako jakási skládačka. Pokud ji budete chtít využít příští rok není nic snazšího než změnit rok.

Po otevření souboru a upravení plochy je potřeba se ujistit, že máte zapnuté registrační značky. Pokud ano vytiskněte si etikety na samolepící papír - SOUBOR - TISK.

Vytisklé etikety vložte na řezací podložku a nastavte si parametry řezání dle následujících pokynů.

Postup2_32

Jelikož vznikl celý soubor v Silhouette studiu je tam více vrstev, mnoho barev a čar. Avšak upravila jsem ho tak, aby bylo snadné nastavit parametry řezaní.

Vytisklé etikety.

Foto1_26

V Nastavení řezání vyberte Upřesnit a dále klikněte na Barva linie , to znamená, že budete využívat nejnovější funce studia, kdy si můžete vybrat jak si přejete projekt řezat. My potřebujeme vyřezat pouze kolečko kolem etikety a tudíž vybereme červenou barvu, vše ostatní nebude zakliknuto.

Dále je nutné vybrat materiál -  tím je u nás Printable stick paper. Automaticky se nám ukáže, že je třeba nastavit nůž na velikost 4.  Pokud máte všechno správně nastaveno stačí kliknout na Odeslat na zařízení Silhouette. Plotr načte registrační značky a vyřeže vaše etikety.

Foto2_33

Vyřezané etikety stačí sejmout z podložky a nalepit.

Foto3_31

Takto vypadají hotové marmelády a sirup. Líbí se mi nelepit je "podle pravítka", i to trochu nepravidelné nalepení značí, že marmeláda je prostě doma vyráběná.

Marmelada

Sirup

K úplné dokonalosti stačí ještě vyrobit marmeládám čepičky z nějaké pěkné látky.

Katka

Materiál:

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
likaf z IP 90.182.128.*** | 13.6.2014 09:04
Díííky moc, soubory jsem si stáhla a už se těším jak je použiju :-)


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a devět